De gemeente Rotterdam gaat niet over tot het instellen van een voederverbod voor herten in onder meer Het Kralingse Bos of in Park 16Hoven. De Partij voor de Dieren had daarop aangedrongen omdat herten in vier gemeentelijke kampen lijden aan overgewicht. Wel zal het stadsbestuur zich richten op het verbeteren van de voorlichting.
Het voeren van appels of wortels vormt geen probleem voor de gezondheid van de herten. Om het geven van ongeschikt voedsel tegen te gaan zijn er borden geplaatst met informatie. Bovendien worden bezoekers aangesproken door boswachters of dierverzorgers op het moment dat geconstateerd wordt dat zij ongeschikt voedsel bijvoeren.
Daarnaast verwijderen de dierverzorgers elke dag verkeerd voedsel. Ook lopen zij een rondje door de hertenkampen om afval te verwijderen dat erin gewaaid of gegooid is. De belangrijkste maatregel is dat de dieren zoveel mogelijk in de ochtend gevoerd worden zodat ze het goede voer met de juiste bestanddelen opeten en het bijvoer dan eerder laten liggen.